Stříkací automaty

Poptáváte stříkací automaty? Společnost TEKMA pro Vás má chytré řešení v podobě kvalitních strojů značky Cefla, které uspokojí i toho nejnáročnějšího zákazníka.Cefla Finishing - Prima

Oscilační stříkací automat s jedním ramenem


Popis stroje

Oscilační stříkací stroj s jedním ramenem, ideální pro společnosti vyžadující efektivnost nákladů, výbornou flexibilitu a produktivitu. Uživatelský přívětivý a spolehlivý stroj s nízkými provozními náklady a počáteční investici. Dokonalé řešení pro rychlé změny barev a malokusovou výrobu.

Nový koncept centrálního stříkacího ramena poskytuje výborné vlastnosti v oblasti nanášení společně úsporou nátěrových hmot. Obzvláště snadný přístup k stříkací pistoli pro zjednodušení procesu údržby.
Odsávání je zajišťováno prostřednictvím úsporného a účinného systému dvoustupňových suchých filtrů. Rozsáhlý filtrační povrch zaručuje lepší rozložení vzduchu, výsledkem čehož je následná stejnoměrná koncová úprava a čistější stroj.

Technické údaje

 • Min. délka dílce: 300 mm
 • Max. pracovní šířka: 1300 mm
 • Max. tloušťka dílce: 80 mm
 • Max. rychlost posuvu: 4 m/min

Klíčový ukazatel

Výkon

50

Konfigurovatelnost

30

Cena

50Cefla Finishing - Mito

Oscilační stříkací automat s jedním nebo dvěma rameny


Popis stroje

Mito je oscilační stříkací stroj, vhodný pro nanášení jakéhokoliv typu nátěrových hmot na vodní bázi nebo na bázi rozpouštědel a lepidel. Je ideálním řešením pro menší a středně velké výrobní společnosti vyžadující flexibilitu a produktivitu společně s nákladově efektivním provozem.

Model Mito je vybaven vysoce přesnou fotobuňkou pro snímání zaváděných dílců. Přesné snímání rozměrů dílců a zpracování jejich polohy řídícím softwarem, umožňuje optimalizaci povrchové úpravy a minimální plýtvání nátěrovými hmotami.
Model Mito může být vybaven 1 centrálním nebo 2 bočními rameny. Ramena umožňují automatickou a rychlou změnu barvy/nanášeného produktu. Ovládání ventilů a časů je řízeno přímo softwarem.

Technické údaje

 • Min.délka dílce: 300 mm
 • Max.pracovní šířka: 1300 mm
 • Max.tloušťka dílce: 80 mm
 • Max.rychlost posuvu: 6 m/min

Klíčový ukazatel

Výkon

70

Konfigurovatelnost

90

Cena

60Cefla Finishing - Easy

Oscilační stříkací automat se dvěma rameny


Popis stroje

Model Easy je snadno použitelný oscilační stříkací stroj s dvěma rameny vyvinutý za účelem dosažení velmi vysoké kvality povrchové úpravy. Tento stroj je základem komplexních systémů pro splnění požadavků velkoobjemové výroby. Stroj je určen pro středně velké objemy výroby.

Model Easy je vybaven vysoce přesnou fotobuňkou pro snímání zaváděných dílců. Přesné snímání rozměrů dílců a zpracování jejich polohy řídícím softwarem, umožňuje optimalizaci povrchové úpravy a minimální plýtvání nátěrovými hmotami.
Oscilace dvou ramen pro stříkací pistole, je zajišťována bezkartáčovým motorem a ozubenými řemeny s oddělenými vodícími lištami a suporty. Vyměnitelná ramena s rychlospojkou jsou k dispozici jako volitelná výbava.
Filtrační systém se suchými nebo vodními filtry, společně se zařízením pro rozvod vzduchu "Airsphere" (patent Cefla) představuje inovativní metodu pro řízení průtoku vzduchu uvnitř stroje, za účelem dosažení nejvyšší kvality povrchové úpravy a účinnosti dopravníku.

Technické údaje

 • Min.délka dílce: 300 mm
 • Max.pracovní šířka: 1300 mm
 • Max.tloušťka dílce: 80 mm
 • Max.rychlost posuvu: 10 m/min

Klíčový ukazatel

Výkon

90

Konfigurovatelnost

95

Cena

70Cefla Finishing - Roctre

Stříkací automat se dvěma rameny


Popis stroje

Roctre je vysoce produktivní oscilační stříkací stroj s dvěma rameny, ideální pro matné a lesklé povrchové úpravy. Tento stroj byl navržen pro zajištění nejvyšších výkonů v oblasti kvality a produktivity. Tento stroj je základem komplexních systémů pro splnění požadavků velkoobjemové výroby.

Roctre je vybaven dvěma stříkacími rameny. Na vyžádání může být vybaven rameny s rychlospojkou pro rychlou a snadnou změnu nanášeného produktu a čištění stříkací pistole.
Model Roctre je vybaven patentovaným zařízením pro rozvod vzduchu „Airsphere“, inovativní metodou pro řízení průtoku vzduchu uvnitř stroje, za účelem dosažení nejvyšší kvality povrchové úpravy a účinnosti dopravníku.
Model Roctre může být vybaven dvoustupňovým systémem pro suchou filtraci nebo filtračními systémy na bázi vodní clony.

Technické údaje

 • Min.délka dílce: 300 mm
 • Max.pracovní šířka: 1300 mm
 • Max.tloušťka dílce: 80 mm
 • Max.rychlost posuvu: 12 m/min

Klíčový ukazatel

Výkon

95

Konfigurovatelnost

90

Cena

80Cefla finishing - iBotic

Stříkací robot


Popis stroje

iBotic je vysokokapacitní kartézský stříkací robot zajišťující ultra vysokou kvalitu povrchové úpravy na obou stranách a hranách obráběných dílců, který je díky použití nového systému řízení interpolovaných os nyní ještě flexibilnější. iBotic je specifický díky možnosti provádění simultánní pracovní činnosti.

Snímací lišta, dostupná ve verzi 2D s 512 fotodiodami a v nejnovější 3D verzi C-Vision, zajišťuje snímání tvaru, rozměrů a polohy dílce ve vysokém rozlišení a umožňuje řídícímu softwaru vyhodnotit nejlepší dráhu při provádění stříkání.
Tento robot se odlišuje od běžného stříkacího stroje díky 5 osám pro posuv ramena, z nichž všechny jsou řízeny elektronicky. Možné je rovněž ovládání sklonu stříkací pistole pro hrany (volitelná výbava). K dispozici jsou rovněž specifická ramena pro nanášení lepidla.
iBotic může být vybaven snadno udržovatelným a vyměnitelným dvoustupňovým papírovým filtrem nebo filtračním systémem na bázi vodní clony, jehož použití se doporučuje především pro povrchovou úpravu nejvyšší kvality.

Technické údaje

 • Min.délka dílce: 300 mm
 • Max.pracovní šířka: 1300 mm
 • Max.tloušťka dílce: 180 mm

Klíčový ukazatel

Výkon

65

Konfigurovatelnost

85

Cena

85Cefla finishing - iGiottoApp

Antropomorfní lakovací robot


Popis stroje

Maximální flexibilita a dokonalost pro stříkání 3D objektů. iGiottoApp je robotický systém kombinující nejlepší technologie pro povrchovou úpravu s vynikajícími výkony 6-osého antropomorfních robotů. iGiottoApp nabízí všestrannost vyžadovanou v dnešní době na trhu.

iGiottoApp je vybaven novým 3D snímacím systémem C-Vision, umožňujícím přesné získání polohy, rozměrů a tvarů zaváděných dílců a automatické generování dráhy stříkání rovněž v případě dílců s odlišnými tvary a rozměry.
IGiottoApp je dostupný ve dvou verzích:
1. iGiottoApp: konfigurace s 1 antropomorfním robotem
2. iGiottoApp X2: konfigurace s 2 antropomorfními roboty

Technické údaje

 • Min.délka dílce: 300 mm
 • Max.pracovní šířka: 1300 mm
 • Max.tloušťka dílce: 300 mm

Klíčový ukazatel

Výkon

65

Konfigurovatelnost

85

Cena

95


Potřebujete víc informací?

Jsme připraveni Vám pomoci